RANGER FREE модел кој бара повеќе од тоа што вие може да притиснете

26239440_fischer ranger freeДенес, алпската дивизија на Fischer Sport го промовираше новиот модел од фрирајд серијата Ranger, моделот Ranger Free за сезона 2018/2019. Импресивна ски чизма со перформанси кои гарантираат простор околу врвот на понудата на ваков тип чизми. Овој модел за разлика од браќата и сестрите ренџери благодарение на новите материјали тежи дури 700 грама помалку од нив или поточно 1540 грама. Ranger Free поседува Vibram грип за безбедно движење и искачување, Dynafit инсерти прилагодени на класични туринг везови на пин, подобрен ski/walk механизам и флекс 130 кој гарантира потполна контрола врз скиите на секаков терен. Засега најконкурентен модел ако не и единствен кој поседува слични перформанси е Atomic Hawx Ultra 130 XTD, ски чизма која беше лансирана на пазарот кон крајот на минатата, 2017 година.

Ваква врвна играчка ќе имате можност да ја набавите единствено преку Sportbike дистрибутерот на Fischer скиите, каде секогаш на располагање ги имате врвните модели на скии и ски чизми со технологијата Vaccum fit.

FISCHER_RangerFree_Features-927x1200

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки