Ратракот на SF Freeride од Пелистер се прослави и интернационално

Пелистерскиот PistenBully на  SF Freeride, веќе од класата на олдтајмери се прослави и интернационално. Се појави на официјалната страница на производителот на вакви ратрак машини. Се карактеризира со специфична боја, користи супер кабина која битолчани сами локално ја имаат направено од стари автобуски делови и користи моќен мотор на мерцедес.

16402856_sf freeride pelister cat skiing 16402998_7sf freeride pelister cat skiing

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки