SF freeride отвори сезона за скијање со ратрак

received_10213344104789528
Пелистер, Широка, 07 јануар 2018

На Пелистер во зоната над 2000 метри SF freeride отвори сезона за скијање со ратрак. Со новиот снег според метео најавите, планираат да ги активираат сите насоки за фрирајд скијање и сноуборд. Активен е и планинарскиот дом Широка.

16402998_7sf freeride pelister cat skiing

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки