Ски амбиент на глечерот Хинтертукс – тренинзи на ски клубот Скади

Алпскиот ски клуб Скади од Скопје има напорна агенда и активно се тренира изминатиот период на стандардна локација, глечерот Хинтертукс во Австрија, а тренинзите со кратки паузи ќе траат до ноември месец.

21765234_ask skadi 21767982_ask skadi 21768474_ask skadi 22007405_ask skadi 22046814_ask skadi

21685960_ask skadi 21687681_ask skadi

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки