Ски планинарење – неколку добри совети како да качувате турно

Во прилог неколку совет како да се качите нагоре пред да се спуштите надоле. Покрај соодветната опрема, потребно е да се совладаат одредени техники и вештини со цел да ја штедите вашата енергија.

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки