Снежно уживање низ Пелистер, странците знаат како

Додека многумина низ Македонија, Пелистер не го ставаат воопшто во мисла како дестинација за скијање и зимски одмор, таа моќна планина е атрактивна за странските гости кои знаат да уживаат во снежниот рај и туристичката понуда на Баба Планина. Во прилог малку фото амбиент од уживањето на група австриски туристи деновиве, кои на толку алпи и снег ете ги сепак овде кај нас низ големата планина на југот.

Покрај ски патеките на Копанки и Нижо Поле кои се во функција секој ден, на Пелистер работи и единствениот cat-ski оператор, SF Freeride – Шумски Фенери, кој нуди атрактивно, возбудливо скијање кое е популарно кај новите типови на туристи.

27625142_pelister shumski feneri freeride 27625151_pelister shumski feneri freeride 27625481_pelister shumski feneri freeride 27625540_pelister shumski feneri freeride 27747799_pelister shumski feneri freeride

Дел од амбиентот и преку наша видео репортажа

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки