Студен викенд снегот дел од амбиентот

192.168.1.126_01_20170526084200362_TIMING popova sapka webcam

Повторно забелеа планинските региони над 2000 метри , викендот претежно облачен, со висока влажност на воздухот. Врнежи со помал интензитет во текот на целиот викенд. Доколку планирате да бидете во друштво со природата задолжително носете со себе планинарски чевли, кабаница и топла облека. Дневна температура на висина до 1800м околу 10°C. Во зоните над 2500 м од 0°C  до 4°C. Ветар, слаб до умерен. Сабота, север северо-исток,  Недела претежно од источен правец.

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки