Tag Archives: нехар

Февруарски во Tignes & Val d’ Isere

23472341_tignes valdisere

Следи го настанот Ски тури во сопствена режија на Нехар Травел, поаѓање директно од Скопје На само 5 км од француско-италијанската граница, се наоѓа еден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Центарот ги вклучува скијачките ресорти Val d’Isère и Tignes, а оваа година Ви е достапен преку нашиот февруарски ски …

повеќе »
Оди на лентата со алатки