Tag Archives: ски центар копанки

Од денес во функција ски центарот Копанки Пелистер

16300157_sf freeride pelister cat skiing

Денес, сабота, 06 јануари 2018, започна со работа и ски центарот „Копанки“ на Пелистер,  ќе бидат во фунцкија двосед жичарата и ски-лифтот. Лифтовите работат од 8 до 15 часот. Во прилог тековните цени, важечки за оваа сезона 2017/2018 година Бр. Ски центар “КОПАНКИ” – Пелистер ЦЕНА 1 ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ АРАНЖМАН (Полн Пансион и Ски билет) 5.500 ден 2 ДНЕВЕН СКИ …

повеќе »

Пелистер на ски календарот од ФИС натпреварите за новата сезона

IMG_2845 mavrovo bistra fis

Управата на битолскиот ски клуб Пелистер изминатиот период, успеа да регистрира два натпревари кои треба да се оддржат на Копанки, Пелистер во категорија FIS Children. Натпреварите се закажани за 27 и 28 јануари 2018 година, а истите се одобрени од Меѓународната ски федерација FIS. Како што објавија од клубот, ова се преубави вести за престојната сезона! Повеќе детали за календарот …

повеќе »

Шансите за најран старт најголеми на Пелистер – Копанки

15284899_pelister-kopanki

20 см снежна подлога и температури во минус, се добра  основа за скијање и сноуборд и во “атарот” на ски центарот Копанки. Таму веќе се прочешла снегот за да се зачува и стегне за нови снежни врнежи, Пелистер веќе понуди квалитетно скијање во горните зони над 2000 метри. Во зоните на ски центрите Попова Шапка и Маврово (Меденица – Сандакташ), снегот …

повеќе »
Оди на лентата со алатки