Tag Archives: Федерацијата на планинарски спортови

Федерацијата на планинарски спортови со објава за трагедијата на Кајмакчалан

20180211102732_IMG_popova sapka ceripasina shar mountain

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија изразува жалење и сочуство до семејствата и сите планинари, љубители на планината и природата за прерано згаснатите животи на нашите Калина Велевска и Александар Миновски, членови на Планинарскиот Клуб Трансверзалец од Скопје. Федерацијата со огромна тага и неверување ја прими информацијата за трагичната несреќа која се случи за време на планинарската тура организирана и …

повеќе »
Оди на лентата со алатки