Tag Archives: Fischer

RANGER FREE модел кој бара повеќе од тоа што вие може да притиснете

26239440_fischer ranger free

Денес, алпската дивизија на Fischer Sport го промовираше новиот модел од фрирајд серијата Ranger, моделот Ranger Free за сезона 2018/2019. Импресивна ски чизма со перформанси кои гарантираат простор околу врвот на понудата на ваков тип чизми. Овој модел за разлика од браќата и сестрите ренџери благодарение на новите материјали тежи дури 700 грама помалку од нив или поточно 1540 грама. …

повеќе »

Fischer новитети за 2017/2018

Fischer sportbike_IMG_1901-2

И оваа година како и претходните, австрискио производител на спортска опрема Fischer претстави бројни новини во производната програма за зимски спортови и движење низ снег. Тие новитети допринесуваат за подобри перформанси The curve скијата ја создадоа три легенди во алпското скијање Hans Knauss, Mike von Grüningen и Kristian Ghedina. Скијата го освои ISPO AWARD GOLD WINNER 2016/ 2017 Технологиите кои …

повеќе »

Fischer во Македонија со единствена машина за прилагодување на ски-кондури по мерка

Fischer sportbike_IMG_1905-2

  VACUUM FIT е патентирана технологија, која е презентирана 2011 година и притоа е освоена ISPO European Ski Award. VACUUM FIT технологијата ја користат најдобрите скијачи од Светскиот куп на највисоко ниво. Технологија патентирана од страна на Fischer со 15% полесен материјал од постоечкиот. Процесот на прилагодување се одвива низ посебна процедура со машина VACUUM FIT station. VACU-PLAST материјалот е исто така посебен заради …

повеќе »

Fischer предизвик Fischer Transalp 2018

17222499483_fischer

Преминување на снежните Алпи на скии е посебна и специјализирана авантура со мемории кои остануваат да одекнуваат долги години. Веќе 7 годино од 2011 година брендот Fischer заедно со турно дивизијата Fischer Transalp ги организира овие турно тури и брзо доби култен статус, a од година во година се реализираат уникатни искуства. Следниот Fischer Transalp 2018 ќе биде од домот на …

повеќе »

Заврши Fischer Transalp 2017 избраните се вратија во реалност

17222499483_fischer

Секоја година Fischer организира голема турно тура Fischer Transalp 2017 низ алпите каде најдобрите избраници имаат можност да ги тестираат, а притоа и да ги задржат за себе најновите технологии на Fischer за турно и фрирајд скијање. Оваа година среќниците неколку дена секојдневно поминуваа по 1500 м висинска разлика низ Француските , Швајцарските и Италијанските алпи, во очекување на комплетната …

повеќе »

Премиум ски моделот на Fischer RC4 THE CURV си доби стабилен партнер во скијачката чизма The Curve Vacuum

ISPO gold winner 2018 Fischer Vacuum

Потребата од најидеална подршка на ски моделот RC4 THE CURV, Fischer ја затвори со лансирањето на ски чевлата The Curve Vacuum, развиена во блиска соработка меѓи инжињерите на Fischer и професионалните спортисти кои се натпреваруваат во светскиот куп од алпското скијање. Прецизност, контрола и фитинг. Златна награда на ISPO 2017/2018. Кога мислите дека се е идеално со вашата чизма, Fischer vacuum ги …

повеќе »

Во Sportbike пристигна 2017/2018 модел ски серијата на Fischer

Fischer sportbike_IMG_1898-3

Доколку сте заинтересирани за последни технологии во Sportbike деновиве пристигнаа најновите модели на Fischer скии и ски кондури, модели за сезона 2017/2018. Модели кои ќе бидат дел од изложбената програма на престижниот саем во Минхен оваа година на ISPO 2017.

повеќе »

Ски тест Fischer Ranger 108Ti – Маврово

IMG_ski test fischer mavrovo

Изминатиот викенд имавме можност да ги пробаме Fischer Ranger 108Ti. Иако, Галички лифт не е нивната природна средина, скиите се брзи и лесни за управување засилени, а притоа олеснети со карбон градба. Намената им е фрирајд/турно скијање надвор од патеките, длабок снег и стрмни терени. Повеќе детали за моделот  

повеќе »

Fischer божиќен попуст на ски опрема во SportBike

fischer-vaccum

Деновиве има празнична, божиќна понуда од SportBike. Ски чевли Fischer Vacuum (машинско-анатомско прилагодување на чевлата според стапалото) со попуст од 30%, престижните машки и женски модели се намалени и почнуваат со цена од 15.200 денари Скии Fischer Progressor 1000 на 50%. Проверете, разгледајте…

повеќе »
Оди на лентата со алатки