Tag Archives: nehar

Paradiski Les Arcs, Француските Алпи

0002515_paradiski_nehar

Следи го настанот За сите љубители на мартовското скијање, оваа сезона Нехар Травел го одбра скијачкиот центар Paradiski, сместен во срцето на Француските Алпи. Сместувањето е во ски населбата Les Arcs 1800, со одлична поставеност во однос на ски терените и поврзаноста со другите ски населби и ресорти. Paradiski претставува третиот најголем скијачки центар во Франција (после Les 3 Vallées …

повеќе »

Февруарски во Tignes & Val d’ Isere

23472341_tignes valdisere

Следи го настанот Ски тури во сопствена режија на Нехар Травел, поаѓање директно од Скопје На само 5 км од француско-италијанската граница, се наоѓа еден од најатрактивните скијачки центри во Франција – Espace Killy, именуван по трократниот олимписки шампион Jean-Claude Killy. Центарот ги вклучува скијачките ресорти Val d’Isère и Tignes, а оваа година Ви е достапен преку нашиот февруарски ски …

повеќе »

Празнично на алпите Божиќ во Франција – Les 2 Alpes January 2018

800_Les2Alpes-skimacedonia

Следи го настанот Јануарско скијање на вториот најстар ски центар во Европа после Шамони, а воедно и еден од највисоките со глечерот на висина од 3600м. (тука се скија и во лето). Град со околу 2000 жители со голем број на ресторани и барови. Градот е сместен на 1650м надморска височина. Les 2 Alpes е познат и по најтешката црна …

повеќе »

Атрактивна понуда за жешките летни денови

20638035_alpina hotel mavrovo nehar turs

Хотел Алпина Маврово нуди поволно “бегство” од високите температури во комфорна и пријатна атмосфера во Маврово. Спиење и доручек за само 690 денари. За детали можете да се информирате овде. Амбиент од летната патрола низ Бистра  

повеќе »

Les Trois Vallées – Француски алпи со Игор Караџоски

asdasd

Околу 500 км ски патеки, 120 крос кантри , 183 ски лифтови кои пренесуваат околу 260.000 скијачи на час, 1920 снежни топови и 76 ратраци. Оваа област ангажира 424 спасувачи – ски патрола и повеќе од 1500 ски инструктори. Трите Долини ги сочинуваат најдобрите ски центри кои се меѓусебно исповрзани, а станува збор за светски познатите ски ценри Куршвел, Валторенс, …

повеќе »

Хотел Алпина Маврово – ALL INCLUSIVE WEEKEND

101045698_alpina-hotel-nehar-mavrovo

 (24-27 Февруари 2017)                                                                  Цени по особа во евра: Тип на соба Поглед Кревети 2 Light All inclusive 3 Light All inclusiveПеток – недела   Петок – недела Standard, Jacuzzi ,                       20m2 Б 2 59                79 Panoramic, shower,                      25м2 А+Б 3+1 59                79 Superior, Jacuzzi ,                        25м2 А 2+1 75                89 Family …

повеќе »
Оди на лентата со алатки