Tag Archives: ssnl

SF freeride отвори сезона за скијање со ратрак

16402998_7sf freeride pelister cat skiing

На Пелистер во зоната над 2000 метри SF freeride отвори сезона за скијање со ратрак. Со новиот снег според метео најавите, планираат да ги активираат сите насоки за фрирајд скијање и сноуборд. Активен е и планинарскиот дом Широка.  

повеќе »

SSNL Битола – тренинг Hintertux

22664187_ssnl bitola hintertux

Колку повеќе часови на снег, толку повеќе скијањето или бордот влегуваат во крвта, во навиката телото да се справува со сите предизвици, побрзо и побалансирано. Во прилог поздрав од битолчаните, SSNL 🙂

повеќе »

Битолскиот подмладок од SSNL низ фан парк

andrej musulanov ssnl bitola

Младите, Андреј Мусуланов (6) и Евгени Ристевски (7), ги подобруваат и тренираат своите вештини низ фан паркови, а неодамна ги гледавме и во фрирајд операции низ падините на Пелистер. Ученици на Марко Дарков, стара школа од клубот SSNL и водич за фрирајд операци на Пелистер. Ги научил, маливе владеат! 🙂 Локација: Фан-парк Осогово, Бугарија Андреј Мусуланов и Евгени Ристевски на …

повеќе »

Најдоброто од југот – Пелистер низ креативната призма на Александар Буневски

sf freeride pelister fd-1-2

Постојано пишуваме за таа навистина добрата енергија која доаѓа од југот. Пелистер, дом на два ски центри, неколку планинарски домови, широки пространства за фрирајд, турно скијање, снежен фан парк, база на турно ветерани, ентузијасти, фрирајд операции со ратрак и неизбежната екипа на SSNL (ski&snowboard no limit). Шарен колаж кој придонесува и го вади најдоброто од планината. Во прилог видео едит …

повеќе »

Freeride викенд – Пелистер

16402856_sf freeride pelister cat skiing

Тргнување, 9 часот на паркингот пред инфоцентарот, Пелистер Сабота, 18.02.2017 – Временски услови: Сончево, ведро, слаб ветар, температура до -5°C Контакт и резервации: Елена 075 446 908 ; Александар 070 562 350    

повеќе »

ТВ Тера го сподели Пелистер

tv tera ritamot na gradot pelister sf freeride

Го споделуваме со вас прилогот на ТВ Тера со Ритамот на градот, која пројави интерес за нашиот материјал и направи мини репортажа околу фрирајд случувањата на Пелистер. Благодариме ТВ Тера! 🙂

повеќе »

“Дружба на Ловечка” со SSNL, SF-freeride и ПСК Димитар Илиевски Мурато

druzba na lovecka kuka pelister ssnl bitola

SSNL во соработка со SF-freeride и ПСК Димитар Илиевски Мурато ги кани сите љубители на алпинизмот, freeride, back country авантуризмот, сноуборд, опстанок на планина со шатор итн….да ни се придружат овој викенд на Пелистер, на така наречена “Дружба на Ловечка” Локацијата е неопишлива али куќарката е спремна за забава, топол чај, чорба и се разбира преноќување по некои си не …

повеќе »

Jib Jam Contest Нижо Поле – Пелистер 2015, како помина (видео)

Jib Jam Contest Nizo Pole Pelister 2015 (5)

Ентузијастичка прва година на Jib-Jam Contest Нижо Поле на Пелистер натпревар во организација на незаменливите ликови од SSNL – Ski & Snowboard No Limits од Битола и Работилница ооо Скопје како и со асистенција на ски центарот Нижо Поле – Стрежево . Релаксирана атмосфера, весели луѓе, снег, добра музика и задоволни туристи.      

повеќе »

Jib Jam натпревар SSNL фан парк Нижо Поле

Jib-Jab natprevar kopanki pelister ssnl

Оваа сабота со почеток од 12:00 ќе се одржи првиот натпревар во нашиот Snow-Park.За натпреварувачите се обезбедени одлични награди, а за сите посетители гарантираме одлична забава. После натпреварот, од 18:00 па се до полноќ, во бачилото организираме луда забава со локалните диџеи.Не дозволувајте да ви раскажуваат, бидете таму!Ваши,Ski & Snowboard No Limits

повеќе »

Нижо Поле, отварање SSNL SNOW PARK 07.02.2015

Nizo Pole, SSNL SNOW PARK 5

Оваа сабота на отварањето SSNL – Ski & Snowboard No Limits клубот ќе има и сопствена промоција на работењето и активностите кои ги прават. Паркот ги има сите безбедносни мерки, уредно ограден и сите учесници кои ги користат справите мора да бидат соодветно заштитени и задолжително е да носта опрема како кацига, заштита на тело (body armor) и сл.    

повеќе »
Оди на лентата со алатки