Tag Archives: toni zen

Дневна новогодишна Hip Hop забава со Toni Zen во Маврово

26112007_toni zen pivnica lodge mavrovo

Следи го настанот 31 декември, Ски центар Маврово Дневна новогодишна Hip Hop забава со DJ Toni Zen Снег, скара, најдоброто Македонско крафт пиво Темов и Hip Hop со добро познатиот DJ Toni Zen. Уживаме на сонце, чист воздух и се журкаме со најдобрите Hip Hop хитови Ве чекаме во Маврово!!! Резервации на тел. 075\ 235 – 782  

повеќе »

Нашиот познат музичар и член на аутдор заедницата Тони Зен номиниран за MTV Best Adria Act

1474971331-toni_zen_ema2016-freeride-ski

Покрај популарноста во музиката, Тони Зен е активен и во зоната на планините и скијањето. Деновиве е номиниран во групата артисти изведувачи за 2016, MTV Best Adria Act меѓу исто така популарните, Elemental , Luce , S.A.R.S , Siddharta и  Toni Zen. Гласај на овој линк, http://adria.mtvema.com/vote#cat=best-adria    

повеќе »
Оди на лентата со алатки