Телемарк rEVOлуција 2018 – Нижо Поле

Strezevo nizo pole pelister (5)

 

Телемарк rEVOлуција , по четврт пат во Македонија

17 – 18 февруари, ски центар Нижо Поле – Пелистер

Испробајте ја и научете ја основата во скијањето, старата техника, пионерскиот скијачки стил овој викенд на терените во Нижо Поле, Пелистер.

Тим лидер на телемарк револуцијата и главен организатор, Телемарк Македонија – ТАКТ – Илина Арсова.

Telemark Snow Events Macedonia Ilina Arsova TAKT (5)Telemark Snow Events Macedonia Ilina Arsova TAKT

13040903_la Grave telemark festival ilina arsova 13055669_la Grave telemark festival ilina arsova image-0-02-05-telemark ski event mavrovo 16387450_telemark revolution macedonia telemark snow event 1skiamcedonia Telemark (R)Evolution Mavrovo Popova Sapka Ilina Arsova

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки