Турно во зори кон Церипашина

Ако сакате да фатите несекојдневна глетка, една од добрите снежни опции и ледени пејсажи е Попова Шапка. Тоа ќе ве чини околу 2-2:30 часа пешачење или туринг од ски центарот кон Церипашина, од каде се отвара хоризонтот на исток и можете да го поздравите сонцето при неговото изгревање. Денес таа привилегија да се наполнат со убавина си ја одработија неколкумина турно скијачи и бордери кои од доцна во ноќта искачуваа кон врвот Церипашина на 2500 м.ceripasina sunrise ski touring

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки