Во Маврово стартуваат лифтовите

mavrovo bistra_10155621472938387

Скијањето започнува предновогодишно на Бистра.

Ски центарот Маврово започнува со работа, дневната карта за возрасни промотивно викендов ќе биде 800 денари, полудневна 500 денари, а за деца дневна 500, полудневна 400 денари.

Во функција ќе бидат лифтовите:

  • Жолт ски лифт
  • Детскит ски лифт
  • Галички 1
  • Галички 2
  • Конектор

Наострете ги скиите и уживајте низ мавровската белина.

192.168.213.126_01_20171222113615825_Mavrovo, Bistra webcam

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки