Vodno-Matka Trail Marathon

26840673_Vodno-Matka Trail Marathon

Следи го настанот

MK/ Планинска трка која има за цел да ве однесе во најубавите делови на планината Водно и најатрактивните погледи на кањонот Матка.

Трки:
Маратон – 40км 2800 м+ https://goo.gl/UioBtj
Полу маратон – 23км 1400 м+ https://goo.gl/dAF8pU

Пријавување и дополнителни информации – http://vodnomatka.mk/

Генерални информации

Настан: Водно-Матка Треил (Планински) Полумаратон
Тип: Активности во природа / Трчање по планински патеки
Карактер: Меѓународен
Локација: Планина Водно – Кањон Матка
Дата: 25 Март 2018 (08:00 ч.)
Традиција: 2018 – прво издание
Организатор: Здружение за спортови во природа ТРЕКС и ПСД Макпетрол

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки