Webcams

The data from the webcams can’t be used publicly without prior approval from skimacedonia.mk Copyright © 2015

 • Popova Sapka
 • Mavrovo
Hotel Scardus - View towards Jelak and Ceripasina
Smiley faceChair Lift St.ilija and Potok 1&2 Ski lifts
Smiley faceView towards Aerodrom, Sin Vrv and Ceripasina
Smiley face
Mavrovo Ski Slopes
Smiley faceMavrovo Base Station 1250 m
Smiley face
developed by www.ivil.com.mk

261 коментари

 1. Ke prorabotat li kamerite na sapka da vidime situacija kakva e so stazite

 2. Како е состојба со снег во Маврово?Има ли услови за скијање?

 3. Маврово ги пуштиле топовите ;о Браво бе, вака се почиње сезона, со време, во февруари, не ко останатата клошарана од декември ќе ми спремале стази,..

  • Маврово без стаза се џабе потрошени пари… А судејќи по сликиве ни Т од топови не им врши работа. Се надевам некогаш ќе го средат тоа… До тогаш, Бугарија му е мајката 😛

 4. I see you don’t monetize your site, don’t waste your traffic, you can earn extra bucks every month
  because you’ve got high quality content. If you want to know
  how to make extra bucks, search for: Mertiso’s tips best adsense alternative

 5. Има ли услови за скијање?

  • SkiPatrol Mavrovo

   Momentalno ima nova sneznanpokrivka i seuste pagja. Vidlivosta e namalena no snegot e odlicen. Godinava stazite gi ureduvaat podobro od obicno.

 6. Дали има доволно снег за скијање, поздрав.

 7. Александар

  Дали е пуштена новата жичница (веројатно шестосед) на шапка, ако не дали се знае кога?

 8. Pozdrav, Dali patot od tetovo do popova shapka e otvoren i prooden ?

 9. Дали утре ќе работи жичарата и ски лифтовите?

 10. Dali ke se prodolzi da se raboti seuste ako da od koga. Fala

 11. How is the skiing in Popova and Mavrovo right now now ? Catskiing ?

 12. Дали знае некој дали утре би работеле ски терените на Попова Шапка и Маврово?

  • makso boskovski

   povelete vo BANSKO – ski apartmani vo CEDER LOGE na samo 150 metri od GONDOLATA ZA 4 , 5 ili 6 osobi po 12 evra od lice,,najmalku za 3 noki TEL.+VIBER kontakt 071 336 109

 13. Еве го нашето патешествие од Попова Шапка, вчера (сабота 28,01,2017). Пристигнавме семејно, како ревносни скијачи пред 09:00 за да го „фатиме“ денот. Прекрасно време сонце, нема ветер, пријатна темепратура. Но, толку. Скијачките патеки кои биле користени со денови претходно, не беа пипнати. Оставени такви и кој сакаше да скија free ride беше одлично за тие скијачи. Ски лифтот на Аеродром не работеше. Двоседот исто така. Церипашина ја пуштија, меѓутоа таа беше катастрофа, ораница со земја, трева и гранки.
  И што е најинтересно, никој на билетарите не информираше каква е ситуацијата. Ќутенката си ги наплатија билетите и си ги земаа парите. После тоа, нема карти назад и нема пари назад. Среќа, Македончето е снаодливо, па успеавме со пониска цена да ги продадеме картите и лути и нервозни да се вратиме дома.

 14. Знае ли некој дали има ски карта до 13 часот во Маврово, како што е објавено во ценовникот?

  • Браво бе ентузијасти, за пофалба… На SnowPatrol зошто не работи камерата, нема кој да плати сметка за интернет или рикна камерата? Дај да собериме донации, пишете една жиро сметка за донации за одржување на вебкамерите.

 15. Ke rabotat li utre ski liftovite. Ima li sneg za skijanje?

 16. Знае ли некој каква е ситуацијата викендов на Шапка? Работат лифтовите воопшто?

 17. Na mavrovo ima nad 1m sneg?

 18. Камерите што ги поставивте кога ќе проработат? Нема и линк..

 19. Dali sabota ke rabotat na popova sapka?
  I dali ima dovolno sneg za skijanje

 20. Како што пишав и претходно, нема ажурни информации за ски центрите. Никаде. Ништо. Давате линк до тековни инфорамции на сајтов, ама и тие се прилични ажурни… Последно ажурирање пред 5 дена…

  • Господин ИКС, информациите не се менуваат постојано затоа што и состојбата не се менува, ски центрите се отворени работат и тоа е тоа. Сите по значајни промени се евидентираат. Ова се прави од добра волја и ентузијазам токму за да се промени сликата која вие ја пишувате, но наместо да се жалите и критикувате, еве вие бидете одговорни за овој дел, па упдејтирајте секој ден. Поздрав

  • Неофицијални информации од Шапка:

   Денес сите терени за скијанје ке бидат отворени и ке работат. За жичарниците не се знае.
   Да повторам жичарниците се приказна за себе, само терените ке работат и ке може да се скија.
   Да не критикуваме дека нема ажурни информации.
   #ŠapkaForEver

 21. Zdravo, kogaj ke rabotaat zicarite na sapka, utre dali gi pustaat.
  Ve molam da mi kazete porsno deka od Skopje sum da dojdam da gi donesam decata na skianje.
  Pozdrav

  • Ќе објавиме веднаш штом се создадат услови за скијање на патеките, силниот ветар го одвеа снегот. Нови снежни врнежи деновиве, но повторно проследени со силен ветар. Во моментов функционираат Маврово, Копанки и Ниже Поле на Пелистер и Станичи во Крушево

 22. Leleee sto i se sluci be na sapka ova ne e normalno za 2 sata cela planina suva stana

 23. Најмизерни сме во поглед на зимски туризам од цел регион!! Нема ниту еден единствен веб сајт со ажурни информации за Шапка или Маврово во поглед на временски услови, услови на патеки, цени за ски карти, изнајмување на опрема и слично. Ако грешам нека постира некој линк до таков сајт. Да не правам муабет за Крушево, Пелистер, Пониква. Тие како да не постојат.

 24. KOGA POCNUVA SO RABOTA POPOVA SAPKA

  • Ќе објавиме веднаш штом се создадат услови за скијање на патеките, силниот ветар го одвеа снегот. Нови снежни врнежи деновиве, но повторно проследени со силен ветар. Во моментов функционираат Маврово, Копанки и Ниже Поле на Пелистер и Станичи во Крушево

 25. Здраво
  Дали имате ценовник за изнајмување на ски опрема(ски, кондури, стапови) во Маврово?

 26. A da ne go zaboravame i Krusevo koe e super za pocetnici. Dali imate nekoi informacii? (dali ima sneg, i dali raboti ski liftot i zicarata).

 27. Nikola Boskovski

  Kako ne vi e sram katastrofalna organizacija na popova sapka ne se tapkaat stazite eden mal veter cel sneg do diga ova e nesto koe ni go rasipuva statusot kako drzava u mavrovo arkirificalen sneg ima ratracite rabotaat nonstop a na sapka sve e ostaeno zad raka sram ne ka vi e. Koga se smeni Pero Smrt site docekuvavme deka g. Blagoja ke naprae poveke za sapka no ne sve e isto sepak korupcia sram ne ka vi e, Sapka bila poznata na cel svet kako edna od najdobrite sega nema ni primarni uslovi! Neka vi e sram na drzavata i lugeto sto ja vodat organizacijata za skijanie vo Makedonia

  • BRAVO!! Na vistina sram ne ka im e sapka bila ikon kako mi kazuvaat i roditelite moi no sve e ostanato sega zad raka. Celipasina ne ja ni cepnale a cenite katastrofalno visoki nema ni popost za nas studentite

  • Hallall ne ka ti e brate tako e kogas bidat Allbanci vo shapka nachallniki shapka beshe mnogu po dobro gospodin Menan vo vecher ideshe so ratrak shapka sve go gazeshe a sega samo sedat i zemat pare

  • Si go utnal sajtot za da pises poplaka bratu,

   pisi im tuka:
   http://www.popova-sapka.mk/site/index.php

   Kolku shto znam ski macedonia e informativen sajt za cela makedonija napraven od entuzijasti za skijanje kako tebe i mene…

   ili javi se vo elem direktno…

   • Добро си информиран 🙂

   • Браво Виктор за исправката на погрешниот коментар 🙂

    СЕКОЈА ЧЕСТ за СКИ МАКЕДОНИЈА, дечки според мене сте за Златна Медаља и продолжете така 🙂

    • Треба малце да се информираш, пред да даваш било каков коментар Никола Бошковски, а секако и да погледнеш каде го постираш 🙂
     Јави се во ЕЛЕМ и директно отерај све по список и испразни им се по тел.

  • Во право си Никола. 4 години Шапка умира со ова ново раководство од Скопје. Откако го сменија Перо Смрт ниту Шаракуп се организира ниту стази се газат како што треба ниту во работни денови работат како што треба. За тоа колку се неспособни сегашниве на чело со Јованка само погледнете ја состојбата со шестоседата жичара. Немаат мозок у глава не знаат да ја наместат каде скијачите треба да појдат и на крајната станица наместо удолница ќе мора да штампаме наместена е на блага нагорница!!! Катастрофа невидена се им се одмили на стотина вистински заљубеници на планинава да се качат горе и да уживаат

 28. Kolku kosta sezonska karta za popova shapka i dali ima popust za studenti ?

 29. Pozdrav dali imate sega tocen datum za kogas ke se pustat skiliftite na shapka

 30. Zdravo, da ne znaete nekoj sto pravi turi skopje-mavrovo za utre?

 31. Dali vo mavrovo funkcioniraat snezni topovi i dali ke moze da se skija vikendov?

 32. Колку цм. снег уште треба да наврне за да биде доволно за скијање?

 33. Dali ima nekoj tocen datum ili po prilika kogaj ke pocne sezonata(ke se pustat skiliftite) ?

 34. Zdravo, da prasam dali ke rabotat ski-liftovite za ovoj petok ili ponedelnik?

 35. Dali ima sansa ovoj vikend da se skija vo Mavrovo ??

 36. Neznam koj e odgovoren za odrzuvanje na ovie kameri ma se gleda deka e posveten na rabotata…
  Barem ednas da cina koga covek ce ja otvori stranava…

  • Луѓето што ја одржуваат страната се посветени на неа цело време.Конкретно за Маврово нема пристап до горе за да се поправи дефектот 🙂

  • Давид здраво…има еден лик директно одговорен, што се однесува до него 24/7 би работеле камерите, но постојат екстерни фактори со кои тешко се справуваме, а трошоците се големи за вие да гледате како е горе. Но и тоа ќе го направиме, набрзо сите камери ќе бидат во функција.

  • David, koga će donirame jas ti i drugi, togaš će možeme da si dozvolime komentari vo tvoj stil. Zapamti deka dečkite se volonteri. Pokaži blagodarnost.

  • Камерман и режија емир кустурица

 37. da li ima sneg za skijanje utre ?

 38. Dali ke se odrzi drzavnoto utre vo Mavrovo?

 39. Hello,
  Do you think the snow holds for next week and the week after that? (25-30/3) I know you are not the Oracle of Delphi…..
  But, I don´t want to buy airlinetickets again if the pists are green. 🙂

  / Anders

 40. Eve informacija za Popova Sapka. Denes napravivme skijanje, sneg ima dovolno, rabotea site pateki i zicarnici. Malku bese maglivo, no bez pogolemi problemi

 41. Dali se pusteni ski liftovi na Popova Sapka?

 42. Zdravo dali ke moze da skijame ovoj weekend na salka ima mnogu sneg pustete gi ski liftite

  • Здраво Таки, ние не ги менаџираме ски центрите, само даваме информации поврзани со нив…доколку условите се поволни, ски центрите секако дека би работеле, проценката е нивна и тие тоа го знаат најдобро.

 43. Zdravo, me interesira dali mozeme da ocekuvame skijanje na Sapka ovoj vikend? Pozdrav

 44. Благоја

  Zdravo
  Dali ke ja popravite kamerata na Popova Sapka bidejki ne raboti podolgo vreme.
  Samo Taka ke znaeme za sabota dali ke ima skijanje na Sapka.

  Blagodaram

 45. If…if and only if the snow comes to Popova Sapka Wednesday next week, will the lifts be open then?

  How much snow is needed for the lifts to open?

  / Anders from Sweden

 46. Dali ima informac. za utre na shapka ke ima li dovolno sneg..?

 47. kako je situacija na Popova Sapke, postoje li odgovarajući uvjeti za skijanje? Kako je vrijeme?
  how is the situatin in popova sapka, are there apropriate conditions for skiing?
  how is the weather?

 48. Si eshte gjendja n’Popova Shapke, a ka kushte t’pershtatshme per skijim?

 49. Kava e situacijata na popova sapka, image li mnogu veter deneska?

  • Благоја

   Sabotata vrnese vlazen sneg. Povremeno vrnese i zamrznat dozd. Stazite ne veruvam deka bea pominati so ratrak (verojatno poradi toa sto se vo zaguba ski centrite). Ski liftovite rabotea do 14:00. Teski uslovi za uzivanje. Imase sneg dovolno. Cerepasina ne rabotese i ispravno bidejki bese pravo nevreme tamu.

   Na GE najgore vetar.

   Taka da i koga imame sneg pak nesto ni fali

 50. Благоја

  Zdravo
  Ima li dovolno sneg za utre vo Mavrovo i Popova sapka?

 51. Ај наздравје скијачка сезона годинава…така и ви треба со тие цени за ски картите….

 52. A po bie bore ne shapke dhe a ka mundesi te skijimit per neser 06.02.2016

 53. Благоја

  Има ли некаде да се праша дали има доволно снег за утре? дали ке работат сите ски лифтови?

  Да каже некој дали горе на Маврово има доволно снег??

  Па и ако нема нека рече : нема доволно !!!!

  Минатата недела не отидовме мислејки дека нема снег маврово па после видовме дека колку толку имало

  Благодарам

 54. We want to come this weekend for skiing in mavrovo, is all skilfts works? Does have enough snow for skiing ?

 55. dear representative
  we have booked this weekend but i have i question please. is there needed the tire chains or the road is open and available for small cars?
  best regards
  mendi

 56. Ima li uslovi za skijanje vikendov vo krusevo

 57. Има ли услови на шапка за скијање викендов или слабо ?

 58. so mavrovo kako e, ima li uslovi vikendot za skijanje ?

 59. Dali ima sneg vo popova sapka

 60. Daj sredete gi kamerive vo mavrovo da znajme so se slucuva so snegov…

 61. Abe dajte kameri od mavrovo i sapka od stazive kaj so se gleda nesto… Kolku sneg ima dali se slika ili ne… informirajte ne…

 62. Како е со снег на Шапка моментално? Има ли доволно за скијање на стазите СВ.Илија и Аеродром?

 63. MOZETE DA JA STAVI DA RABOTI VTORATA KAMERA VO POPOVA SAPKA (VIEW FROM SNOW PATROL LODGE VE MOLAM)

 64. Ke moze da napravete napori da ja stavite vo finkcija gornata (vtorata) kamera vo Mavrovo.
  Istata no obezbeduva mnogu informacii sto se slucuva direktno na terenite.

  Pozdrav

 65. Kolku sneg ima na shapka?

 66. Kolku sneg ima na popova shapka?

 67. Zdravo mozhe da mi kazhete dali e otvoreno za skijanje na shapka i kolku sneg ima?

 68. Bitno e da ima za spomenici! DECA NEKA SI SEDAT DOMA PRED KOMJUTERI, POLITICARI VO SOBRANIE a nie sportisti ke se molime da padne sneg, zato sto topovite se “skapi” za makedonija. Ako se si ima svoe vreme. Cekaj, cekaj ama ke dojde denot….. pozzz i se gledame na Sapka ili na Mavrovo………..koga ke padne sneg 🙂

 69. Не тресете глупости, каков вештачки снег на, +10. Здравје таму февруари-март ако поскијаме

 70. Ajdee petok sabota nedela sneg na sapka
  Ponedelnik sonceno
  Ke treba da pustat skiliftite vo ponedelnik !

 71. Skimacedonia sram ne ka vi e i na vas pa i na gospodin Pero Smrt
  Kako prvo na stazite imame sneg a vie sto velite deka nema ajde donesete artificialen sneg ne se bunite za dzabe
  Sram ne ka vie jas kako gradzanin od Tetovo sto skijam eve 30 godini ne sum videl vakvo kasnenije.
  U kakva drzava ziveme ncnc

  • Димитар, за жал ние не управуваме со ски центрите, веројатно до сега барем еден центар ќе беше како што треба. Ние како приватна иницијатива се грижиме колку можеме да пласираме информации корисни за сите нас. И радо би ја конвертирале Шапка во нешто посебно…

 72. me interesira ima li sneg za skijanje ?

 73. Слабо е со снег, оваа количина не е доволно иако навидум убаво изгледа. Ски центрите не би ги оставиле така терените, доколку увидат дека условите се како што треба.

 74. Mislam deka e redno da bide otvoren ski centarot Mavrovo kolku tolku ima sneg i moze da iam skijacka sezona,ni se skija redno e da go otvorite na tolku pari drzavate nemozete da kupite 2 topovi i da pustite vestacki sneg i da ima sneg i da moze da se skija?? I lugeto od makedonija da doagjaat vo Mavrovo a ne vo Bansko i Borovets se nadevam deka do 15-ti barem nekolku dena ke go pustite da mozam da dojdam da skijam da si pominam barem eden den ubavo se nadevam me razbirate ali mislam deka redno e da se pusti barem eden den odnosno utre ili zadutre zoso ima uslovi.Se nadevam ke mi odgovorite na porakava vo pobrz rok 🙂
  SAKAM DA SKIJAM U MAVROVO!

  • makso boskovski

   BOJAN , LUKA ,,BURIM,—NE BARAJTE SKIJANJE KOGA DOZDOT STO PAGASHE NA 5 i 6 celiot SNEG kasa go napravi i go stopi I SAMI GLEDATE NA KAMERITE DEKA NEMA SNEG.—A I TEMPERATURATA E VISOKA I TOA STO MALKU STO PADNA SNOSHTI ,SAMO DA JA OBELI ZEMJATA— SE TOPI,,, GLEDAJ GO POKRIVOT NA SKI LODjE hotel

  • Makso vo pravo si.
   Bojana bi go potsetil, deka skijačkite tereni vo državata se sekako od golem nacionalen interes. No Bojane, ne e realno da očekuvaš investicija vo skijačkite centri koga za vlasta prednostni investicii se verski hrmovi (pišuvam za site veri), istoriski spomenici i Skopje 2014. Ne sme tolku bogati da pokraj tie enormno skapi investicii možeme i topovi da kupuvame. I moja želba e da se investira za razvoj na turizmot i sportot, no jas i ti ne odlučuvame kade ke se investira.

   • makso boskovski

    JANE bi dodal na tvojov tekst vo nekoj DNEVNIK procitav -onoa vreme koga se gradese gondolata na Vodno ,, deka koce trajanovski DAL 180000–190000 evra na ,,NEKOJA,, Firma od hrvatska da izraboti ,,FIZIBILITI STUDIJA,, za SKI staza na VODNO…—TOGAS I KE POVERUVAShE SEKOJ COVEK—NO SO OVA VREMENSKA DISTANCA SE ZNAE KADE I KAJ KOGO ZAVRSUVAAT ,,, OVIE,,,PARI .——————————A VO POSTOJANIVE SKI CENTRI NI DENAR NE SE INVESTIRA MAKAR KAKO SUBVENCIJA–KAKO ZA ZEMJODELSKITE MASINI 50-50,DIREKTORCINJATA NA –ELEM TURS SI ODAT NA SKIJANJE VO AVSTRIJA DEMEK DA VIDAT KAKO FUNKCIONIRALE TIE SKI CENTRI.A SO FALBA IMAME TAKVO I TAKVO PROIZVODSTVO PA AKO SE TOLKU STRUCNI NEKA RASKLOPAT EDEN SNEZEN ,,,TOP,, I NEKA NAPRAVAT MAKEDONSKA KOPIJA —– BIDEJKI ,INTER ALPIN , SE 50 VAP DIZNI JAKA KLIPNA PUMPA STO JA RASPRSNUVA VODATA I MNOGU JAK ,VENTILATOR,, STO JA DUBA PRASINATA OD VODA I SETO TOA FUNKCIONIRA SO DOVOLNO KOLICINA NA VODA I TEMPERATURA NA VOZDUHOT POD MINUS 1 STEPEN

 75. Ja neznam kolku sneg mora da padne da se vo makedonija otvorat ski centri!!!!! Sramota!!!! Ajde vikend ke dojde, sakam da skijam. Fala i pozdrav.

  • Треба најмалку барем 80 цм да има за да бидат патеките функционални…

  • makso boskovski

   DOZD –DOZD VRNE LI VRNE I SNEGOT NI GO NOSI–A SE POTROSI I NAFTA ZA NEGO NEGOVO PRVO TABANJE

  • Luka, pišuvaš sramota no za kogo. Tuka nema sramota, bidejki klimatskite promeni se intenzivni. Što znači malku vrneži, a koga se po obilni, togaš e toplo i vrne dožd. Što znači i da ima dovolno topovi i takanarečeni žirafi za veštački sneg, nema uslovi, bidejki se temperaturite na Šapka nad nulata. Osven samiot vrv Ceripašina. Se složuvam so tebe po prašanje na sramota, ali za vremenskite uslovi:)

 76. Nenad Nikolovski

  На шапка имаме доволно снег!! Пуштете ни ги ски-лифтите. Срамота, голема туристиџка актракциа е но немаме артифициален снег (во маврово и печистер има) !! Ке дојде до протести !!!!

  • Da stvarno sramota eden spomenik u skopje prae 12milion € a na shapka nema ni nesto sto e primarno za ski centar. Mora protesti i za artificialen zneg. Pa i za zhicara tetovo-shapka

 77. Dali ke se odvarat skiliftite na popova sapka ovoj weekend
  Ako ne togaj kogas ?

 78. Dali navrne dovolno sneg da se otvorat stazite na mavrovo? Sakame da skijame : )

 79. Dali ima informacija koga ke se otvori sezonata na Popova Sapka?

 80. Dali e otvoren za skijanje bilo koj centar vo Makedonija?

 81. Zdravo,

  ve molam kazete mi dali e otvoreno za skianje?

  vi blagodaram.

  pozdrav od struga

 82. Ve molam za informacija-dali ke raboti zicarata na 08.12.2015>
  Vi Blagodaram.

 83. odlicno e sto ima barem kakov takov servis da se vidi sosotojbata, se nadevam ke imate i infomacii za toa odkoga ke se zapocne so rabota, a bi bilo dobro i lugeto od ski centarot da se informiraat za interesot pa mozebi i ke otvorat porano ako za toa ima uslovi, a od postovite ke se vidi deka interes postoi

  • Здраво Владимир, благодариме на интересот, кога има корисна и потврдена информација ја дистрибуираме во најбрз можен рок

   • Dali ce biti omogucene kamera I za ljubitelje skijanja van teritorije Makedonije. Narocito me zanima Mavrovo. Od kad je provajder max ja nisam sa porodicom otiso na Mavrovo jer nisam u mogucnosti da pratim stanje na skijalistu. A nisam jedini

 84. So edna od kamerive ima problem daj sredete ja da mozime da sledime so se slucuva… Pozdrav

  • Свесни сме за проблемот, го имаме во предвид, во најскоро време ќе биде средено.

  • Dvaid, ti kako da si šef na ekipava od skimacedonia:) Namesto da iskažeš blagodarnost, ti gi komanduvaš.
   Probaj ti da go rešiš problemot vo vreme na mrazovi i vetrišta na 1.300n.m. visina #NedostasuvaPočit.

 85. Ajde airlija neka e prvoto snegce. Sezonata da pocne od prvi dekemvri

 86. дали за овој викенд (18-19) април ке работат скилифтовите?

 87. Sakam da prasham dali utre rabotat skii liftovite, kako na slikata shto gledam zivo pile nema ?

 88. Zdravo. Kako e vremeto deneska? Vredi li da se odi ili….?

 89. Čestitki, što vi uspea da ja vospostavite kamerata prema Ceripašina

 90. ДЕЧКИ СЕКОЈА ЧЕСТ,САМО НАПРЕД,ЈАС СУМ МАЛКУ ПОВОЗРАСЕН ЉУБИТЕЛ НА СКИЈАЊЕТО И НЕ ПАМЕТАМ НЕКОМУ ПОСЛЕДНИВЕ 30 ГОДИНИ ДА МУ ТЕКНЕ ВАКА ДА ГО АНИМИРА ОВОЈ СПОРТ,СО ЧЕСТ КОН ИСКЉУЧОЦИ НА НЕКОЛКУМИНА ОД ПОСТАРИТЕ ГЕНЕРАЦИИ

 91. Kamerata za vo Potok Sv. Ilija ne raboti. A e nekoj po ozbilen defekt?
  PS: Da bidam skromen, blagodaram i na toa toa što funkcionira:)

 92. Имате http://web.maxtv.mk па гледајте колку сакате реалтиме. Луѓево ентузијастички започнале проект а вие преку леп погача.

  • Dragi moi ni MaxTV veb kamera za Sapka vece nema.

   Sapka ni vo meteo prognozi na domasni televizii ja nema.

   RHM ja zatvori i meteo stanicata tamu-demek golem trosok bil.

   Site ste vo pravo ama …toa e edinstven ski centar vo Makedonija sto ima realen potencijal ama denes e poloso odosto pred 50g. !!!!????

 93. Супер сте , само ако може да дадете информација (ако и вие ја имате) кога би се отворила сезоната во Маврово и на Шапка… Поздрав

 94. Za sostojbata na ski liftovite informacija? Dali rabotat? Bi bila korisna infotmacija.

 95. lugeto na mars placevi kupuvaat a vie ne mozete webcameri da namestite da mozeme vo sekoe vreme da vidime kakvo e vremeto. SRAMOTA

 96. SkiMacedonia е приватен проект кој соработува со ски центрите. Сервисот е наша иницијатива со подршка на субјектите. Планираме покривање и обезбедување барем webcam слика од сите центри. Поздрав!

 97. skap servis epa ako imame skapi ski karti mozeme bar i toa da go dobieme! pogledente na kopaonik i jahorina

 98. Pozdrav ski Macedonia Mnogu Dobra idea no neli bi bilo mnogu po dobro kamerite da bidat Pusteni Nonstop realtime Fala!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки