Whitepod рафинирано уживање во зимска идила

Whitepod e модерен еко планинскиот центар во Швајцарија, лоциран во селото Лес Черниер (Les Cerniers) близу француската граница. Овој ресорт сместен на висина од 1400 метри, располага со високо-технолошки игло објекти изградени на дрвена подлога, пионерски чекор од архитектонски аспект.

whitepod-eco

Петнаесетина делукс апартмани уредени во еко пријателски стил нудат ексклузивно доживување компатибилно со планинскиот пејзаж. Покрај пејсажите кои се прилично импресивни, на располагање се приватни ски патеки, разни зимски активности, забави, вкусна традицонална храна зготвена од професионален готвач. Накратко сликите сами по себе нудат доволно информации, а инаку цените и “не се многу страшни”, има понуди и од 1000 евра за две лица за две ноќевања.

home_slide_21

pod_deluxe_6

podhouse_slide_21

Whitepod_S_Ellen_left_slide

 

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки