Заврши Fischer Transalp 2017 избраните се вратија во реалност

17499483_fischerСекоја година Fischer организира голема турно тура Fischer Transalp 2017 низ алпите каде најдобрите избраници имаат можност да ги тестираат, а притоа и да ги задржат за себе најновите технологии на Fischer за турно и фрирајд скијање. Оваа година среќниците неколку дена секојдневно поминуваа по 1500 м висинска разлика низ Француските , Швајцарските и Италијанските алпи, во очекување на комплетната репортажа, ѕирнете малку од случувањата.

 

17310928_Fischer Transalp

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки