Зголемена опасност од лавини!

Обилниот снег од викендов, како и тековните интензивни снежни врнежи, севкупно донесоа над 60 см нов снег и ја зголемија опасноста од лавини до 4то и 5то ниво.

Препорака: Заради слаба видливост и големи снежни наноси, да се избегнува скијање и движење надвор од рамките на ски центрите и обележаните ски патеки. Движењето ограничете го само во близина на центрите.  

level of avalanche risk – high avalanche risk 4 : Unfavorable conditions in the mountains outside the guarded ski runs.

 

20180211102732_IMG_popova sapka ceripasina shar mountain 20180211102750_IMG_popova sapka ceripasina shar mountain 20180211102948_IMG_popova sapka ceripasina shar mountain 20180211104639_IMG_popova sapka ceripasina shar mountain 20180211104718_IMG_popova sapka ceripasina shar mountain 20180211104820_IMG_popova sapka ceripasina shar mountain

 

Тековни информации – Snow Report

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки