Злато за Hirscher во алпски комбиниран слалом

Денес после неколку одложувања поради лошите временски услови се реализираа натпреварите од алпска комбинација – слалом. Marcel Hirscher очекувано како најдобар претендент, стигна до првото злато во оваа дисциплина. По него следат француските напаѓачи, Alexis PINTURAULT +0.23 и Victor MUFFAT-JEANDET +1.02.

Alpine Skiing - Winter Olympics Day 4_Marcel Hirscher

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки