Зона на вистинска изолација

20170516_035446_579 korab

Изминатава недела истражувавме и разгледувавме нови територи кои заради нивната одалеченост и потежок пристап, по работ на западните граници не се честa планинарска дестијација. Во прилог дел од пејсажите кои ќе ни останат како свежина во мислите.

explored an new corner of the mavrovian wilderness and #korab #mountain region #mavrovooutdoors #skihutgorica

A post shared by skimacedonia.mk (@skimacedonia.mk) on

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки