Pletvar Outdoor Festival

  1. Pletvar Outdoor Festival
Pletvar Outdoor Festival августАвг 28 2020 12:00 - августАвг 30 2020 15:00 Europe/LjubljanaPletvar, Prilep, Macedonia

Инспирирани од успешниот отворен ден на СК Златоврв и ИО Феникс, овој пат со огромна чест и задоволство ви го претставуваме PLETVAR OUTDOOR FESTIVAL 2020 кој ќе се одржува од 28 до 30 август 2020 во околината на селото Плетвар!

Целта на настанот е возбудлива авантура за СИТЕ возрасти, запознавање со околината на Прилеп, дружба меѓу љубителите на планината, подобрување на веќе стекнатите вештини во природа, размена на искуства и стекнување на нови знаења!

МАЛ ДЕЛ од активностите кои ќе имате можност да ги искусите се:
▫️искачување на врв Козјак (1747м) и посета на пештерата Дуова
▫️кратка планинарска тура за почетници
▫️велосипедска тура
▫️слеклајн
▫️стреличарство
▫️игри во природа и скриено богатство за најмалите
▫️качување и спуштање со јаже
▫️планинско трчање
и многу други забавни активности.

Настанот е организиран во согласност со сите препораки и протоколи од влада за заштита од Ковид-19 и поради тоа ве замолуваме да ги почитувате мерките за превентива- држење растојание, носење маски, често миење раце, дезинфекција и сл.

Ве очекуваме!

☎️ Контакт телефон за повеќе информации: +389 75 489 001

Import to Google Calendar

Location

Pletvar, Prilep, Macedonia

Directions

Could not find route!

  • Распоред
  • Guests
  • Attendance
  • Forecast
  • Коментари

Weather data is currently not available for this location

Weather Report

Today stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wind stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Humidity stec_replace_current_humidity %

Feels like stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Forecast

Date

Weather

Temp

stec_replace_date

stec_replace_icon_div

stec_replace_min / stec_replace_max °stec_replace_temp_units

stec_replace_5days

Next 24 Hours

Powered by Forecast.io

Мени