Алекс Хонолд ќе стане татко

Вести

Про качувачот и оскаровец Алекс Хонолд се ожени минатата година, oткако ја запроси девојката Сани МекКандлес минатиот Божиќ. Денес на својот инстаграм профил објави и дека таа е трудна!

„Денес е нашата годишнина од свадбата!! А @sannimccandless е бремена!! Многу работи се случуваат во нашиот мал свет, сите сме прилично возбудени“ – објави денес Хонолд на инстаграм.

Претходен написи
Ова не е Чернобил, ова е Ски центарoт „Кожуф“
Следен напис
Отпочнување на постапка за донесување на Законот за прогласување на Кањон Матка за споменик на природата