Во сабота северен ветер и снег во западните делови

Вести

В петок кон крајот на денот и в сабота претпладне во западните делови ќе има локални врнежи од снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. В сабота ќе дува засилен северен ветер, што повторно ќе ја намали дневната температура. Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник. Затоа острете скиите и подгответе се за јака ски сезона.

Претходен написи
Снежните бури во Грција и Турција направија хаос
Следен напис
Четири бронзени медали за македонските сноубордери на меѓународен натпревар