Денеска денско, но не и ноќно скијање кај Нижеполе

Вести

Од ски-центарот Нижеполе информираат дека денеска од 10.00 до 15.00 часот, ски -лифтот ќе биде во функција. Од таму велат дека патот е чист, но на одредени места има остатоци од снег и препорачуваат за внимателно возење.

Поради најавените врнежи од снег попладнево, вечер нема да има ноќно скијање.

Инаку во текот на вчерашниот ден таму имаше снежни наноси од над 1 метар.

Претходен написи
Словенија – како работат ски ресортите во време на пандемија
Следен напис
Во Украина нема војна, туку спасувачка операција