Ковид бандана со филтер – ски опрема на сезоната

Вести

Да, веќе се знае, оваа зима е дозволено скијање во ски центрите низ цела Европа, но со маска на лицето додека се возите на жичарниците. Така, за да може потполно безбедно да се скија без употреба на непрактични маски за еднократна употреба за скијачите, кои дополнително ја загадуваат животната средина, на пазарот веќе се појавија неколку модели на греачи за врат, но со филтер за Ковид.

Ние ги нарекуваме и траки за врат, маски за скијање или бандани. Покрај тоа што ќе ве загрее, ќе ви овозможи да се спуштите по снежната падина притоа почитувајќи ги сите епидемиолошки мерки и прописи.

Оваа зима маската ќе се користи на скијачките центри, особено на ски-лифтовите и зоните за прегрупирање на скијачите. За да се комбинираат удобноста и безбедноста, се појавуваат нови грејни тела со филтер.

Кои се предностите на новите модели на филтри?

 • Се заштитуваме од вируси и од оние околу нас, без ограничувања!
 • Ги почитуваме санитарните прописи и протоколите за однесување на скијачките центри со производи кои имаат вградени филтри;
 • Со овие „бариерни“ маски избегнуваме користење на маски за еднократна употреба, за кои постои висок ризик да завршат во природата;
 • Го заштитуваме вратот и долниот дел од лицето и добро го заштитуваме од студот, како традиционалните греалки за врат – бандани;
 • Ја избегнуваме маката при ставање и симнување на маската на жичарниците при секое качување!

На пазарот се појавија различни модели на греачи за вратот Covid, кои се карактеризираат со:

 • Функција 2 во 1, и загрева и штити;
 • 2 или 3 слоја на филтрација;
 • удобно за носење, обложено со флис и слични материјали;
 • грејачите на вратот се ултра тенки и се перат во машина на 60 °;
 • има модели наменети за возрасни и деца;
 • Модели 3 во 1 компатибилни со кацига и визири за уште поголема удобност.

Цената на грејните тела Covid во зависност од моделот и карактеристиките се движи од 10 -40 еур, пакување од 30 резервни филтри се продава по цена од 15 еур. Во скијачките центри се продаваат грејачи за вратот Covid, често со логото на ски-центарот каде што престојувате, па на крајот може да послужи и како корисен сувенир.

Претходен написи
Информација за повлекување на SCORPIO EASHOOK LANYARD
Следен напис
16 биатлонци го откажаа учеството на светски и европски купови заради формирање на нова федерација