Натпревари на репрезентативците во алпско скијање

Вести

На вчерашниот велеслалом во Колашин, Црна Гора, македонскиот репрезентативец во алпско скијање, Виктор Петков се пласираше на лидерското прво место со 74.79 поени. Дардан Дехари и Мирко Лазаревски не ја завршија трката.

Во претходниот натпревар Дардан Дехари со подиум. Покрај второт место за Дардан Дехари во прилог и одличните резултати на останатите македонски скијачи во Колашин:

– Лазарески Мирко 4то место со 73.30 поени
– Петков Виктор 5то место со 88.10 поени
– Анастасоски Влатко 10то место со 154.35 поени
– Петков Владимир 13то место со 197.66 поени

Претходен написи
Стоилко Стоицев по втор пат најуспешен спортист на Град Скопје
Следен напис
Повторно пуштена во употреба гондолата на Водно