На Попова Шапка амбиент како среде јануари

Вести

Јуни е месец на сонцето, но на Шара заладувањето донесе амбиент како да е среда зима. Интензивни снежни врнежи и температури околу нулата.

Претходен написи
Ски центарот Крушево наскоро со нови содржини
Следен напис
Измени на Законот за управување со кризи за примена на европскиот број за итни повици