Половина метар снег на Попова Шапка

Вести

Се чини дека зимата овој пат дојде на време. Попова Шапка во снежна идила, повеќе од 40 см снег во рамките на центарот. Амбиент вечерва.

медиа skimacedonia

Претходен написи
Marco Odermatt победник во Santa Caterina
Следен напис
Одбележување на Светскиот ден на планината