Рогла спремна за сноуброд финалето во паралелен велесалом

Вести

Рогла се подготвува за уште еден важен настан овој викенд, петтото и последно натпреварување на Светскиот куп во сноубординг оваа сабота, 6 март. Словенечкото одморалиште е местото за елитни трки со сноуборд. Квалификациите се закажани да се одржат во 10:00 часот, а финалето следи подоцна попладне во 14:00 часот. Македонските репрезентативци Александар Кацарски и Сања Спасовска не успеаа да влезат меѓу најдобрите во финалните трки. Овде може да го гледате преносот во живо!

Претходен написи
ПРИХОДИТЕ НА ХОТЕЛИТЕ ПОМАЛИ И ЗА 90%
Следен напис
Колку скали треба да искачите за да стигнете до врвот на познатите планини?