Силниот југ и дождот го стопираа скијањето на Маврово

Вести

Изминативе два дена, дождот и силниот јужен ветар кој во текот на попладневните часови достигна удари и над 130 км/час ги одстранија надежите за подобри ски услови на Бистра. Меки температури и ветровитото време ќе бидат дел од Бистра и следните два до три дена. Дневните температури се движат до 4°C , а речиси и да нема услови за производство на вештачки снег.

Претходен написи
Жената која го исчисти Монт Еверест
Следен напис
Адора инженеринг со инвестиции во планински туризам