Хотел Скардус

водечката точка на Попова Шапка за активен одмор, авантури, тивок и семеен престој или деловни настани.
Располага со ноќен бар, ресторан, ски соба, соби за перење, простор за детска забава и игротека, конференциска сала. Бесплатен затворен базен, сауна, турска бања, фитнес центар. Спа и велнес клубот е достапен со дополнителен надомест. Бесплатен паркинг и интернет.

35 комфорни соби, подно греење, апарати и мебел со висок квалитет. Секоја соба вклучува телевизор и минибар. Ресторанот служи вкусна локална и интернационална кујна, одлични вина во релаксирачка атмосфера и прекрасна околина.