Снегот го парализираше соседството

Вести

Поради снежното невреме денеска беа затворени неколку патишта во Црна Гора и Србија, а делови од Црна Гора со часови немаа струја. Затворени се автопатите Плужине-Шќепан Поље, Подгорица-Колашин преку Платија, Шавник-Жабљак, извести Авто-мото сојузот на Црна Гора.

Неколку луѓе беа завеани во местото Студено кај Даниловград, а за нив беа испратени и возила за снег.

Претходен написи
Попова Шапка ски карти ценовник 2023
Следен напис
Алекс Хонолд се искачи на врвот Винсон на Антарктикот: „Се чувствував шокантно лошо“