Снегот се врати над 2000м

Вести

Северните ветрови донесоа освежување и храна за нашите мечти. И денес слаб снег на високите планински масиви, од утре постабилно и претежно сончево време со локална облачност. Во моментов температурите на Попова Шапка 3.7°C, Копанки Пелистер 6.3°C, Пониква 2.4°C, Крушево 8.0°C, Маврови Анови 9.0°C, слаб ветар.

Претходен написи
Запознајте ја Србија: 10-те најубави планини, II дел
Следен напис
Копанки почна летен режим на работа