Статус на ски центри 1 Јануари

Вести

Оперативен центар со отворени патеки за скијање е ски центарот Попова Шапка. Лифтовите работат секој ден од 9 часот до 15:30. Заради недостаток на снег, засега не се во функција ски лифтовите во Крушево, Пониква, Нижеполе Пелистер, Копанки Пелистер и Маврово. Очекуваме скорешен старт на дел од нив. Следете не за информации.

Од 1 јануари 2021 година работи двосед жичницата на ски центарот Крушево како и бар-рестораните на самите ски терени. Работно време на жичарата од 8 до 16 часот.

Следете во информации за лифт статус

Претходен написи
К2: „Дивата планина“ повикува на невидено зимско искачување
Следен напис
Попова Шапка ски амбиент 1 јануари