Down Under скијање со македонски проблеми

Вести

Период кога на јужната хемисфер е зима, попатно и скијачка сезона. Скијањето стартуваше на буткање со температури околу нулата, а висината на природниот снег се движи од 50 до 100 см. Центрите генерално се потпираат системите за вештачки снег. Новозеландскиот центар Mt Hutt изминатата ноќ претрпе оштетувања на дел од ски лифтовите заради невремето, електричната бура и прегорена опрема.

Thredbo Resort, Australia

Perisher, Australia

Mt Hutt, New Zeland

Претходен написи
Купена сервисната опрема од ски Кожуф
Следен напис
Низ крајниот див запад и опасната Мала Враца