Фала богу заладување и снег

Вести

Како деца и љубители на ладното, снегот и планините, не се трпиме многу со топлото, па добро ќе дојде тековното заладување и снег.

Не очекува заладена и зимска недела без многу драми, но и снег над 2000м претежно низ високите зони на западна Македонија. Прогнозите за снег над 2000 се сочни, но како ќе бидат реализирани ќе видиме. Генерално низ планините променливо облачно, свежо со повремени врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат обилни. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Претходен написи
Уживајте во планините со вашите деца
Следен напис
Хотел Молика гради спа и фитнес центар