Италијанските ски центри затворија за јавност

Вести

Ширењето на Ковид-19 и несогласувањето со правилата повлекоа сериозни реакции.

Сликата од викенд редиците додека се отвораше италијанскито центар Червинија, очигледно го наруши социјалното растојание, станаа вирални со бурни реакции во јавноста.

Веднаш добија непосреден политички одговор и одморалиштето беше затворено.

Италија сега привремено ги затвори сите скијачки патеки и се стравува дека ова може да трае до 24 ноември.

Професионалните скијачи и тркачи се ослободени и им е дозволено да тренираат.

Тие се на отворено и тренираат во Вал Сеналес и Пасо Стелвио.

Претходен написи
МЛАДИОТ АЛЕКСАНДАР КОЈ БОЛЕДУВА ОД ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА ЈА ИСПОЛНИ ЖЕЛБАТА СЕ ИСКАЧИ НА ТИТОВ ВРВ
Следен напис
Eurostar ски возот нема да ги носи скијачите до своите омилени ски центри