Шапка денес почна да пегла

Вести

Попова Шапка изминативе денови доби 40на см снег, а ратраците низ центарот во обид да ги зачуваат првите слоеви на снег. Доколку условите на теренот го дозволат тоа, се очекува до крајот на месецот лифтовите да почнат да работат.

фото:Д.Шахпазов

Претходен написи
Одбележување на Светскиот ден на планината
Следен напис
Следете во живо ски центар Нижеполе