Се врати снегот по планињето

Вести

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, во северозападните делови каде ќе има услови за ретки грмежи. На повисоките планини врнежите ќе преминуваат во снег. Дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен западен ветер.

Претходен написи
После 84 години повторно Турно Ски натпревар во организација на ФПСМ
Следен напис
“Ројалти” меѓу материјалите, австралиска мерино волна