Ски центрите почнаа да добиваат први слоеви снег

Вести

Македонските планини почнуваат да ги акумулираат првите трајни слоеви за оваа сезона. Следната недела почесто дожд и снег кој ќе акумулира во високите зони над 2000-2200 метри.

Утре, недела, сончево и студено време со засилен северозападен ветер (со брзина и над 50 км/час). Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12 °C.

Денес најниски измерени температури: -7°C Попова Шапка, -2 °C Лазарополе, -2°C Крушево, 1°C Берово

Попладнево бои за уживање

Претходен написи
Феноменалната хрватка Леона со најдобар резултат по ерата на Јаница Костелич!
Следен напис
Mikaela Shiffrin со среќен 7ми елен се поместува на подиумска листа на великаните на Алпско скијање!