Цветановска и Јада со голем успех на Балкан Куп!

Вести

Ана Цветановска и Ставре Јада со голем успех на ФИС Балкан Куп!

Уште еден забележителен успех постигнаа македонските скијачи на интернационалната ски сцена. Ана Цветановска и Ставре Јада освоија трето и петто место во финалниот пласман на овогодинешниот Балкан Куп во нордиско скијање. Церемонијата на прогласување на победниците се случи во Гереде – Болу, Турција.

Претходен написи
Викенд планинска прогноза 25-26 март
Следен напис
Светската турнеја на Reel Rock 17 започна