Заладување дожд и снег на 2500+

Вести
skimacedonia Meteo stations 17.10.2023 – 10:16:25 Weather Link Врнежливо и студено време, пад на температурите за десетина степени. Денес и утре облачно и студено со врнежи од дожд. Во одредени зони врнежите пообилни, особено во западните делови (над 20 l/m2). Дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Мало забелување на највисоките планински врвови низ Шарскиот и Корапскиот регион над 2500 м. Од средината на оваа седмица повторно температурите ќе бидат во пораст и повремен дожд низ планинските зони. Деновиве снегот се пријави барем на кратко низ многу планини низ алпскиот регион и на балканот. Тековни податоци од метеоролошките станици на skimacedonia, Meteo stations 17.10.2023 – 10:16:25 WeatherLink
Претходен написи
Тhe Road to Macedonia by SnowboarderMBM
Следен напис
Одлично деби на Данило Илев во Литванија