Катаклизма на Попова Шапка

Вести

фото, братот Албион, 11.01.2022 Попова Шапка

Според метео станиците на skimacedonia изутринава најниска температура измерена -4°C Попова Шапка, следуваат -3,6°C Пелистер, Пониква -3,2°C, -2.7°C Крушево мерења во 10 часот. На Маврово на ски терените на Бистра додека не набавиме нова, немаме податоци, но според УХМР доле во Маврови Анови измерени се -5°C

Planika планинарски чизми за снег и дожд

Најмногу е поплавена Попова Шапка со 50на см снег , следуваат Пелистер 30 см, Маврово, Пониква и Крушево.

Ќе работат ски центрите на Попова Шапка, Пелистер Ниже Поле и Копанки, Маврово.

Дува умерен и засилен ветар од север со локални удари и над 60 километри на час.

100% австралиски мерино волнени производи
Претходен написи
Припрема за рекреативна посета на планина и снег
Следен напис
Од денес 12 јануари работат сите ски центри