Од денес 12 јануари работат сите ски центри

Вести

фото 12.01.2022

Покрај стандардните ски центри Попова Шапка и Маврово, од денес, 12 јануари во функција и ски центрите Копанки и Нижеполе на Пелистер, Пониква и Крушево.

Денес ноќно скијање на Стаза 1 на Пониква од 17 – 20 часот. Цената на ски картата за ноќно скијање е 500 денари.

Времето следните 3-4 денар претежно сончево, студено, слаб-умерен северен ветар.

Претходен написи
Катаклизма на Попова Шапка
Следен напис
Шифрин збунето ја прими победата по возењето на Влхова