Падна првиот снег на Галичник

Вести

„На дел од патниот правец Маврово – Галичник од утрово се создава снежна покривка. Прогнозата е дека снежните врнежи до пладне треба да престанат, но следната ноќ повторно ќе се создадат услови за провејувања од снег. Препорака за сите оние кои викендов патуваат за и од Галичник да поседуваат зимска опрема“, стои во објавата на социјалните мрежи на МЗ Галичник, каде утрово е објавено видео од патот Маврово – Галичник на кој има снежна покривка.

Претходен написи
Копаоник стартува на 8ми декември
Следен напис
Нордиската репрезентација на тренинзи во Ливињо