Попова Шапка ги стопираше лифтовите

Вести

Заради релативно високите температури, 3°C во моментов, јужен ветар 7 km/h SW и дожд, квалитетот на ски патеките и значително опаднат па центарот одлучи лифтовите привремено да се стопираат додека не се создадат минимум соодветни услови за побезбедно скијање и поквалитетни патеки.

Од вторник, повторно заладување, слаб снег и температури во минус. Следете не на инстаграм за повеќе свежи детали

Претходен написи
Женските трки од Марибор префрлени во Крањска Гора
Следен напис
Највисоката планина на која не стапнало човечко стапало